OSVÍCENí KLIENTi 🙏🏻

Pokud vám odkaz na tuto stránku poslal váš grafik, architekt, vývojář webu nebo kdokoli jiný, poděkujte mu. Právě vám ušetřil hodně peněz, času a energie. Pokud jste sem dorazili svépomocí, můžete se směle označit za osvíceného klienta. Proč?

 
 

„Uděláte nám nové logo? To staré se nám nelíbí.“

 
 

strategie značky 📈

Loga, videa, fotografie a showroomy slavných značek vypadají krásně. Předpokládám, že vy chcete stanout po jejich boku. Za těmi skutečně úspěšnými značkami ale vždy stojí něco víc – strategie. Tyto značky vědí, kým jsou, co přináší svým zákazníkům a jak chtějí vystupovat.

S pouze krásnými značkami je to totiž jako s krásnými lidmi – je příjemné se na ně dívat, ale pokud nemají i co říct, zájem o jejich společnost opadá. Proto mě vždy vedle informace líbí/nelíbí také zajímá odpověď na otázku, co značka přináší vaší firmě, zákazníkům a kým chce být. Tím vám pomáhám formulovat strategii značky.

 
 

„Ale takhle jsme si to nepředstavovali. Nešlo by to trochu…?“

 
 

KREATIVNÍ Zadání 💡

Po osmi letech péče o značky vím jednu věc – neuspokojivému výsledku práce grafika, architekta nebo copywritera obvykle předchází neúplné zadání od klienta. A následné dobrání se dobrého výstupu stojí hodně času, peněz a nervů obou stran.

Proto jsem začal zkoumat, jak grafikům, architektům, copywriterům, fotografům a jiným tvůrčím profesím co nejlíp zadávat práci a následně jejich činnost ve správný moment propojovat. Proč to považuju za důležité? Věřím, že správným propojením jejich umu zlepším zážitek zákazníka s vaší značkou.

 
 

„Na to není čas. Musíme to dát do tisku/poslat na stavební úřad.“

 
 

3 běžné scénáře 🤔

Chápu. Když hoří, musí se hasit. Pro nejakutnější problémy vymyslíme dočasná a snadno realizovatelná řešení. Neustálé hašení ale unavuje váš tým, externí dodavatele i váš rozpočet. Proto je na místě začít požárům předcházet a strategie slouží jako jejich dobrá prevence. Jak budeme postupovat, když:

 

(1) Potřebujeme nové logo/INTERIÉR. Strategii značky nemáme.

Připravíme to nejnutnější – mapu asociací se značkou, funkční a emoční hodnoty značky, odlišující prvek a cílovou skupinu. To pomůže grafikům a architektům přijít s vhodnými řešeními.

(2) Potřebujeme nový katalog/web. Logo máme, strategii značky ne.

Pro komunikaci s vašimi zákazníky už budeme potřebovat celou strategii značky. Tedy vizi, misi, asociace, hodnoty, cílovou skupinu, konkurenci. Pokud nemáte ani vizuální styl, budeme muset přizvat na pomoc grafika.

(3) Potřebujeme strategii značky.

Děkuji, jste vskutku osvícený klient. Pojďme se pustit do společné práce na strategii značky!

 
 

„Chceme to udělat pořádně. Kdo nám s tím pomůže?“

 
 

Chcete dát své značce strategii?

ozvěte se.

Telefon
Telefon
 
 
 
 

Filip Šimoník
filip.simonik@gmail.com
+420 605 180 245

Holečkova 619/59
150 00 Praha 5
IČ: 01511548